Akademik Kartlar

Akademisyenlerin kullandığı akademik kart basımı ve üretimini kendimiz yapıyoruz. Uygun fiyatlarımız ve hızlı çözümlerimiz ile size hizmet veriyoruz.

Akademik plastik kartlar, genel olarak universitelerde, liselerde, orta okullarda ve eğitim verilen birçok kurumda kullanılmaktadır. Genel amaçları okullarda kimlik kontrolu yapmak ve okullara giriş çıkışları kontrol etmek olacaktır. Binevi bu plastik kartlar okuldaki toplumsal düzeni korumaktadır. Çoğu kurum bundan dolayı akademik kart basımına işletmeler oldukça özen göstermektedir. Her kişiye özel olarak plastik kart üretimi yapan plastikkartlar.com ile iletişime geçerek akademik plastik kart fiyatları ve diğer hususlarda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Universiteler İçin Akademik Kartlar

Universiteler daha çok resmi kurum olduklarından ve işletmele olarak geçtiğinden dolayı plastik kart üretimlerinde de daha dikkatli olunması gerekmektedir. Ciddi kurum olduğundan dolayı akademik kart basımlarında hataya yer verilmemelidir. Tüm bilgilerin düzenli ve net bir şekilde tarafımıza ulaştırılmalıdır. Bu bilgilere dikkate alarak kaliteli, baskısı hemen çıkmayacak bir plastik kart üretimi yapılacaktır.

Liselerde Akademik Kartlar

Genel olarak liseler de kartlar biraz daha arka planda kalır. Genel olarak okul turnikilerinde öğrenci ve öğretim görevlilerinin girişleri sırasında kullanılmaktadır. Bazı okullarda ise aynı zaman da yemek paralarını bu kartların içlerine yükleyerek kredi kartı kullanırmış gibi tüketmektedirler. Genel olarak kartın üzerinde öğrenci numarası, öğrencinin biyografik resmi, bölümü ve bu tarzda bilgilerini toplayarak kartın üzerine basılarak plastik kartlar üretilir.

Ortaokullarda Akademik Kartlar

Orta okullarda plastik kartlar pek yaygın değildir. Bunun başlıca nedeni ise yaş ortalamaları küçük olan çocukların fazla sorumluluğu olmamasından dolayı kaybetme olasılıkları yüksek olduğundan dolayı verilmemektedir. Tabikide bazı okullar da okula girenlerin düzenli olması için ve bir yabancının okula girmesini önlemek için bu plastik kartlar kullanılıyordur.